Klek Svojskova3 MŠ Klíček
pohadka pulz

14.10. k nám opět dorazilo divadélko Koloběžka s pohádkou "O princezně Kolobejdě". Pohádka se nám moc líbila a těšíme se, jakou pohádku nám divadélko přiveze za měsíc.

Říjnem nás provází Lískulka. I tento měsíc jsme si na ni společně zašli do našeho školkového kina.
Od paní učitelek děti dostaly speciální penízky, za které si na pokladně koupily vstupenky. U vchodu do kina na nás čekala uvaděčka, která dětem odtrhla část lístku. Pak už se každý posadil na místo a společně jsme si užili krásnou pohádku.

Ve čtvrtek, 23.9., k nám do školky přijela malá Technická univerzita s projektem Malý architekt.
Děti trávily celé dopoledne s paní lektorkou, se kterou si vyzkoušely spoustu nových věcí.
Děti se společně naučily číst z technických výkresů, podle nich zkoušely postavit dům z kostek. Naučily se, jaké jsou druhy domovních zdí, a jak podle výkresu umístit vybavení do interiéru domu.
Dětem se celé dopoledne moc líbilo a odnesly si plno nových znalostí.

16.9. se ve školce starší děti zúčastnily projektu "Stavitel města", který pro nás zprostředkovala Malá technická univerzita. Děti se v průběhu dopoledne seznamovaly s bezpečností práce na stavbě, pojmenovávaly různé druhy staveb a přiřazovaly k nim piktogramy. Dále si postavily své vlastní město, a to následně měly za úkol zakreslit do mapy. Nakonec na děti čekaly zábavné soutěže a diplom na památku.

V pondělí 13.9. jsme se s předškoláky  zúčastnili sportovního dopoledne na fotbalovém hřišti,  kde si pro nás trenéři připravili stanoviště s úkoly, která jsme po družstvech plnili. Hod míčem, překážkový běh, výkop míče i samotný fotbal jsme si užili. Nakonec každý dostal sladkou odměnu a náramek.

8.9. k nám do školky zavítalo divadlo Koloběžka. Pohádka O kouzelné mašince se nám moc líbila a už se těšíme na další představení.

Zářím nás provádí večerníček „Káťa a Škubánek“.  Jelikož ne každý tento večerníček zná, rozhodli jsme se ho velkolepě uvést ve školkovém kině. Jako před každým kinem i u nás se samozřejmě prodávaly vstupenky. Po ověření vstupenek honem na svá místa, zhasla světla a už hrála pohádka. Jaký večerníček nás asi čeká příští měsíc?

Loučíme se s předškoláky a přejeme jim mnoho úspěchů v dalších krocích životem. ☺

Dne 16. 6. 2021 jsme se celá školka vydala na výlet do zoologické zahrady v Liberci. Než jsme ale tak učinili, bylo třeba se posilnit dobrou svačinkou na trávníku, neboť jídlo a pitný režim je důležitý, a zejména pak ukryté dobrůtky v batůžku. V ZOO jsme viděli spoustu zvířat, nejvíce nás zajímali paviáni. U nich jsme se moc nasmáli, protože to vypadalo jako u nás ve třídě – malé opičky byly zvídavé, zkoušely zdolávat výstupy po vrcholcích, přetahovaly se o klacek, hrály na babu a samozřejmě dvě větší opice to tam hlídaly. ☺ Těšili jsme se i na lachtany, ale ti se nám vůbec neukázali. Zato lvi se předváděli, jeden vypouštěl hrozitánský řev po celé ZOO a druhý nám ukazoval své velké zuby. Velkou zastávku jsme měli samozřejmě u žiraf a u slona. A největší zážitek z celé ZOO? – V každé ohradě byly bobky! Děti si jich nezapomněly důkladně všímat a hlásit nám každou jejich polohu. ☺

Proč je 1. červen pro nás důležitý? Protože slaví svátek všechny děti! A protože si celý rok povídáme o pohádkových postavách, tak se nesl v duchu večerníčků. Na školní zahradě nás čekalo spoustu zajímavých úkolů, které jsme plnili, abychom získali všechna razítka na kartičce. Po splnění všech úkolů nás čekala sladká medaile. Děkujeme paním učitelkám z Houbičky za připravenou akci.

Pátek 30. dubna jsme oslavili na školní zahrádce, kde na děti čekala stezka malé čarodějnice. Na stezce děti plnily několik úkolů – poznávaly bylinky, počítaly kouzelnická zvířátka, učily se kouzelnické zaklínadlo, proletěli jsme se na koštěti a tak dále. Na konci stezky na děti čekala vysloužená odměna v podobě kouzelného amuletu malé čarodějnice.

Po dlouhé době k nám opět zavítalo naše oblíbené divadélko Koloběžka s pěknou pohádkou. Pohádka byla o Matějovi Dobrotovi, který šel do světa hledat štěstí. Na své cestě potkal hodnou sudičku ale i darebného hostinského. Naštěstí, tak jako v každé pohádce dobro nakonec zvítězilo nad zlem. Děti si divadélko opět pořádně užily.

Předškoláci naší školky se zúčastnili sportovních her, které pro ně připravili trenéři FC Nový Bor. Děti si vyzkoušely různé fotbalové dovednosti – házely míčem do koše, do branky, zahrály si fotbálek, kopaly míčem do kuželů. Domů si odnesli sladkou odměnu a malý dáreček. Bylo to pěkné sportovní dopoledne a organizátorům za to velmi děkujeme.

e-mail: reditelka@msklicek.cz