A je tady Mikuláš a další naše setkání s dětmi s Waltersdorfu. Na tuto společnou akci v adventním čase jsme se s dětmi ze Čtyřlístku dopředu náležitě připravili. Naši třídu jsme si vánočně vyzdobili – výrobenými čertovskými řetězi, nazdobeným stromečkem, betlémem, vyrobenými adventními kalendáři. Společně jsme si i upekli cukroví a naučili se vánoční koledu „Rolničky“ v českém i v německém jazyce.

Na stolečky nám paní kuchařky připravily tématicky zaměřené občerstvení. Z jablíček, borůvek, malin a čokoládových trubiček vytvořily stromečky k jídlu. Z hroznového vína, jahod a bonbonů se na nás usmívali Mikulášové. Na talířcích pak ještě nesmělo chybět cukroví a vánočka. Po společné svačince s dětmi z Waltersdorfu nám náhle na dveře zaklepali čerti s Mikulášem a dvěma andílky. Abychom si čerta udobřili, zazpívali jsme mu na uvítanou „Hallo, schön dass du da bist.“, „Čertovskou polku“ a „Rolničky“, které uměly i děti z německa česky a my německy. Než Mikuláš děti obdaroval musely nejdříve slíbit, že již nebudou zlobit. Některé zlobivce si čert označil uhlíkem na tvář a uhlí jim přidal i do nadílky.

Andílci se nám zalíbili natolik, že jsme se rozhodli inspirovat se jimi při vyrábění, při kterém nám zněly vánoční koledy. Společnými silami jsme se podíleli i na vytvoření celého betlému, který jsme si instalovali v prostorách šatny.

Po našem tvoření nám zbyla ještě chvilka na společné hraní.

Takto hezky jsme si užili naše poslední setkání v tomto roce. A i Vám přejeme příjemně prožité vánoční svátky.

Der Nicolaus ist wieder da und unser nächstes Treffen mit Kindern aus Waltersdorf. Auf diese gemeinsame Aktion im Advent haben wir mit den Kindern aus „Čtyřlístek“ ordentlich vorbereitet. Unsere ganze Klasse haben wir schön weihnachtlich dekoriert – mit selbstgebastelten Teufels Ketten, wir haben den Weihnachtsbaum geschmückt und gemeinsam Plätzchen gebacken, wir haben das Weihnachtslied „Rolničky – Jingle Bells“zweisprachig gelernt.

Unsere Kochinnen haben zum Thema passendes Essen vorbereitet. Aus Äpfeln, Blaubeeren, Himbeeren und Schokolade haben die Küchenfrauen Weihnachtsbäume gebastelt Aus Weintrauben, Erdbeeren und Bombonen haben auf uns Nicolause gelacht. Auf den Tellern konnten nicht unsere Plätzchen und Weihnachtsstrietzel fehlen. Nach dem gemeinsamen Essen klopfte der Nicolaus mit zwei Teufeln und Engeln auf die Tür. Damit sich die Teufel nicht ärgern haben wir gemeinsam mit Kindern aus Deutschland ein paar Lieder gesungen – wie „Hallo, schön, dass du da bist.“, „Čertovská polka“ a „Rolnička – Jingle Bells“. Der Nicolaus wollte den Kindern kleine Geschenke verteilen, aber vorher mussten die Kinder den Teufeln noch versprechen, dass sie auch nächstes Jahr brav bleiben. Manchen unbraven Kindern haben die Teufeln die Wange mit Kohle geschmiert. Ein Stück Kohle haben die Teufel auch in die Bescherung der Kinder gegeben.

Die Engel haben uns so gefallen, dass wir uns entschieden kleine Engelchen zu basteln, dabei haben wir die Weihnachtslieder genossen. Mit gemeinsamer Kraft haben wir eine Krippe gebaut, welche wir in den Umkleideraum instaliert haben.

Nach dem Basteln blieb uns noch ein bisschen Zeit für gemeinsames Spielen. So schön haben wir das letzten Treffen in diesem Jahr genießen konnten. Und auch euch wünschen wir schöne Weihnachten.

1 2
1 5
1 21
1 24